Aktualności|

”Spotkanie z kardiochirurgią” to temat pierwszego spotkania z cyklu” Bliżej medycyny”, organizowanego przez nauczycieli akademickich- lekarzy Centrum  Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii w Zabrzu.

KinoScenaKultura to miejsce w którym w piątek- 16 czerwca 2023, zaproszeni uczniowie klas przyrodniczych ( o profilu ścisłym  oraz medycznym ) mieli okazję uczestniczyć  w interesujących zajęciach prowadzonych przez profesora Michała Zembalę – słynnego kardiochirurga, który przybliżył problematykę transplantacji sera poczynając od historii, poprzez budowę serca, choroby i profilaktykę, ale również uświadomił nam  stopień automatyzacji i robotyzacji w dziedzinie współczesnej kardiochirurgii. Następnie  dr n.med pani Agnieszka Dyla w sposób wyczerpujący  przedstawiała zagadnienie “Dawca- Biorca” narządów do transplantacji. Podczas dyskusji, prowadzący spotkanie pan Jacek Waszak – asystent medyczny zachęcał uczniów do zadawania  pytań, żadne nie pozostało bez odpowiedzi, może za wyjątkiem jednego „ czy sztuczna inteligencja zastąpi w przyszłości kardiochirurgów? ..”

PS

 Jakub Nosiadek uczeń klasy 3M, którego zainteresowania medyczne już znacie„ nawiązał współpracę w zakresie badań naukowych” które będzie prowadził podczas wakacji  w Szpitalu w Oławie”  Powodzenia!!!

A My z niecierpliwością oczekujemy na następne medyczne potkanie ……………….

Comments are closed.

Close Search Window