Aktualności|

W minionym roku szkolnym nasze Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa 2.0 W ramach projektu nasz szkoła wzbogaciła się o 596 pozycji książkowych (lektur szkolnych, beletrystki, książek historycznych oraz poradników).

W ramach Projektu

Dnia 21.03.2023 odbyła się ogólnoszkolna impreza promująca czytelnictwo po nazwą „Dzień Bohatera Literackiego”. W tym dniu uczniowie przebrali się za wybranego bohatera literackiego, a podczas spotkania na sali gimnastycznej przedstawiali fragmenty utworów literackich, scenki z książek oraz recytowali wybraną poezję.

W tym dniu uczniowie podczas spotkania na sali gimnastycznej przedstawiali fragmenty utworów literackich, scenki z książek oraz recytowali wybraną poezję. Młodzież przyszła do szkoły przebrana za wybranego bohatera literackiego.

W tym dniu miała też miejsce w szkole akcja “Wymień się książką”. W szkole został zorganizowany również punkt wymiany książek.

 

Dnia 9 marca uczniowie klas humanistycznych uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Filip” w ramach programu Kino Szkoła. Film był adaptacją powieści Leopolda Tyrmanda o tym samym tytule. Wydarzenie to stał się okazja do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych w ramach działalności  biblioteki szkolnej, podczas których omówiono problemy przedstawione w obydwu tekstach kultury.

W dniu 7 czerwca uczniowie klasy III h byli z wizytą w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. W ramach wycieczki  zwiedzili placówkę i zapoznali się z pracą biblioteki naukowej.

W ramach działań projektowych młodzież przystąpiła do akcji pt. Zostań recenzentem”. Uczniowie – miłośnicy czytania świetnie zaangażowali się w ten pomysł i napisali recenzje ulubionych, a jednocześnie uznanych przez siebie za wartościowe książek, zachęcając w ten sposób innych do czytania i odkrywania wartościowych lektur.

Recenzja Martyna Cieślik 

Recenzja Amelia Cieśla 

Recenzja Małgorzata Krzysztof

Dzięki temu projektowi edukacyjnemu młodzież licealna mogła przekonać się, że we współczesnym świecie nie tylko ważny  jest świat szklanych ekranów, ale także wartości słowa pisanego i przyjemność trzymania w ręku prawdziwej książki.

Comments are closed.

Close Search Window