Aktualności|

W najbliższy piątek 10 czerwca 2022r.  na obiektach sportowych przy LO odbędzie się VI Miting Lekkoatletyczny im. Emila Kiszki pod patronatem Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka (byłego lekkoatlety Unii Krywałd) i Prezydenta Miasta Knurów Adama Ramsa (byłego skoczka spadochronowego). Impreza połączona jest z obchodami stulecia Klubu Sportowego Unia Krywałd i nadaniem naszym obiektom imienia Emila Kiszki, swego czasu “najszybszego człowieka w Polsce”.

Emil Kiszka (1926-2007)

Emil Kiszka (1926-2007)

Emil Kiszka (ur. w 1926 w knurowskim Krywałdzie, zm. w 2007 w Niemczech), polski lekkoatleta, sprinter. Ranny podczas II wojny światowej przez wybuchający pocisk doznał wielu obrażeń na twarzy i ciele. Mimo, że jego fizjonomia po tych strasznych przeżyciach została zniekształcona, nigdy się nie załamał, oddał się sportowi i odnosił wielkie sukcesy, zdobywając m.in. tytuł mistrza Polski w skoku w dal oraz w biegach. Triumfował też na Mistrzostwach Europy w Brukseli w 1950 r. oraz na olimpiadzie w Helsinkach  w 1952 r. Pod koniec kariery grał w pikę nożną i, jak głosi legenda, biegał szybciej od piłki…

https://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Kiszka

W zawodach lekkoatletycznych szkół Powiatu Gliwickiego uczestniczą i rywalizują odrębne reprezentacje żeńskie i męskie LO i Technikum (razem ok. 60 zawodników) pod opieką wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego. Organizatorem wiodącym jest prof. Mirosława Cypruch.

Część oficjalna imprezy rozpocznie się o godz. 10.00 i wtedy zapraszamy na boisko szkolne wszystkie klasy przebywające w budynku LO.

O godz. 14.00 na hali sportowej odbędzie się konferencja i spotkanie zawodników- seniorów Unii Krywałd, wielokrotnych reprezentantów Polski w swoich najlepszych czasach. Zainteresowanych wolnych słuchaczy serdecznie zapraszamy.

Comments are closed.

Close Search Window