Aktualności|

Włoska przygoda

W dniach 10-14 maja klasy II H1 oraz II M przebywały na wycieczce klasowej we Włoszech. Krótka relacja z wyjazdu…

Pierwszego dnia młodzież odwiedziła Wenecję, przeprawiając się statkiem przez Lagunę Wenecką. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję pospacerować po największym i najbardziej znanym placu miasta na wodzie – Placu św. Marka, który stanowi serce miasta. Udało się również zobaczyć przepiękne wnętrza bazyliki św. Marka, jednego z najsłynniejszych kościołów chrześcijańskiego świata.

Widzieliśmy Pałac Dożów, który pełni dziś funkcję muzeum oraz dzwonnicę, która należy do największych symboli Wenecji i jednocześnie do najpopularniejszych punktów widokowych miasta.

Kolejnego dnia z samego rana wizyta w San Marino – jednym z najmniejszych Państw świata, które słynie z przepięknej starówki, ciekawie położonego zamku i niezwykłych widoków.

Następnym celem naszej wyprawy był Asyż, malownicze miasto związane z życiem św. Franciszka. Odwiedziliśmy Bazylikę św. Franciszka, gdzie mogliśmy podziwiać niesamowite freski opowiadające historię życia świętego. Spacerując po wąskich uliczkach Asyżu, odczuliśmy spokój i duchową atmosferę tego miejsca.

Głównym punktem naszej wycieczki był Rzym – jedno z najstarszych i najważniejszych miast w historii ludzkości. Znane jest jako ośrodek starożytnego Imperium Rzymskiego, które miało ogromny wpływ na rozwój cywilizacji zachodniej. Rzym jest pełen zabytków. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Schodów Hiszpańskich, następnie były liczne fontanny  na czele z  Fontanną di Trevi. Ważnym miejscem był również Panteon, świątynia z czasów rzymskich. Ciekawym punktem był Plac Piazza Navona.

Popołudnie spędziliśmy w Watykanie, który jest siedzibą papieża i sercem Kościoła katolickiego. Bazylika św. Piotra w Watykanie, z jej imponującym kopułą zaprojektowaną przez Michała Anioła, jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymek dla katolików.

Rzym to miasto o bogatej historii, pięknej architekturze i niezwykłej atmosferze. Bez wątpienia jest to miejsce, które zachwyca turystów z całego świata i stanowi niezwykłe świadectwo dawnych czasów.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Koloseum, starożytnym amfiteatrze, który był świadkiem wielu rzymskich walk gladiatorów. Zobaczyliśmy Forum Romanum, gdzie odbywały się publiczne wydarzenia i polityczne spotkania w starożytnym Rzymie. Niesamowitym doświadczeniem było odwiedzenie Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską.  Jesteśmy pod wrażeniem piękna i sztuki, które tam zobaczyliśmy.

Cała wycieczka była niezapomniana i pozostawiła w naszej pamięci wiele pięknych wspomnień. Mieliśmy okazję poznać bogatą historię, kulturę i sztukę Włoch oraz doświadczyć niezwykłej atmosfery tych miejsc. To był niezapomniany czas, pełen nie tylko atrakcji i pięknych miejsc, ale również cennych doświadczeń i wspomnień, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Comments are closed.

Close Search Window